CFL-801B

Do jakich ekspresów pasuje filtr FilterLogic CFL-801B?

Filtr FilterLogic CFL-801B dedykowany jest wszystkim ekspresom marki Jura, w których zostały zastosowane oryginalne filtry Jura White 60209. Filtry te stosowane były we wszystkich starszych modelach ekspresów z serii Impressa. 

Jeśli nie jesteś pewien czy powinieneś dokonać zakupu filtra typu White sprawdź poniższe kroki:

1. Czy klapka mocująca filtr w zbiorniku jest koloru białego czy niebieskiego? Niebieskie zamknięcie zbiornika oznacza, że zastosowano inny rodzaj filtra (Jura Blue) i ten filtr nie jest dla ciebie.

2. Czy miejsce zamocowania ma okrągły czy sześciokątny kształt? Jeśli mocowanie jest okrągłe to śmiało możesz dokonać zakupu. Jeśli kształt złącza jest sześciokątny to poszukujesz innego modelu filtra (Jura Blue) i filtr CFL-801B nie jest dla ciebie.

Jak długo mogę przechowywać filtr CFL-801B?

Filtry wody Filter Logic CFL-801B nie mają daty ważności i w odpowiednich (domowych) warunkach możesz przechowywać je przez wiele lat. Większość dystrybutorów oferuje dodatkowe rabaty przy zakupie kilku lub kilkunastu sztuk. Śmiało możesz skorzystać z takiej oferty.

Jak poprawnie zainstalować filtr CFL-801B?

Instalacja filtrów CFL-801B jest niezwykle prosta i sprowadza się do kilku poniższych kroków:

  1. Wyjmij stary filtr ze zbiornika wody.
  2. Odpakuj nowy filtr wody Filter Logic.
  3. Zamontuj nowy filtr do zbiornika i umieść zbiornik w ekspresie.
  4. Zainstaluj nowy filtr po przez wybranie odpowiedniej opcji w ustawieniach ekspresu. Jest to niezbędne w celu odpowietrzenia filtra. Jest to niezbędne do poprawnego działania wkładu filtrującego*
  5. Ciesz się doskonałą kawą.

*jeśli po instalacji filtr nie zostanie odpowietrzony, wyjmij go ze zbiornika i umieść w czystej misce z zimną wodą na około 10-15 minut i po tym czasie ponownie zainstaluj w ekspresie zgodnie z powyższą procedurą.

W każdym pudełku znajdziesz także szczegółową obrazkową instrukcję montażu.