Dzbanek filtrujący

Czy dzbanek filtrujący można myć w zmywarce?

Wszystkie elementy dzbanka filtrującego Filter Logic FLJ-402 oraz FLJ-601 mogą być myte w zmywarkach. Nie będzie to miało żadnego wpływu na ich użytkowanie  lub żywotność.

Czy w dzbankach Filter Logic można montować filtry innych producentów?

Dzbanki Filter Logic są uniwersalnymi dzbankami, w których zastosowanie znajdą filtry innych producentów. Niemniej zalecamy używanie dedykowanych filtrów tj. FL-402 (Dzbanek FLJ-402) lub FL-601 (Dzbanek FLJ-601).

Czy wodę przefiltrowaną w dzbanku można pić bez przegotowania?

Oczywiście, woda przefiltrowana jest zdatna do picia. Nie trzeba jej przegotowywać. W przypadku dzieci poniżej 3 roku życia zaleca się przegotowanie wody.

Jak powinienem filtrować wodę w dzbanku?

Filtrowanie wody w dzbanku jest bardzo proste. Cykl filtracji polega na wlaniu letniej wody do górnego pojemnika, w którym zamontowany jest filtr. Woda zacznie przepływać przez wkład filtrujący. Warto dodać, że w przypadku każdej wymiany filtra należy umyć elementy dzbanka. Po umieszczeniu nowego filtra powinniśmy dwukrotnie przefiltrować wodę.

Jaki jest termin ważności filtrów, które stosujemy w dzbankach filtrujących?

Filtry marki Filter Logic tj. FL-402 oraz FL-601 nie posiadają terminu ważności i można je przechowywać długi czas w domu. W przypadku zamontowania filtra w dzbanku, wkład wymieniany jest po 30 dniach lub przefiltrowaniu 150 litrów wody.