Filtruj ekologicznie! Czyli jak?

FilterLogic – Filtruj ekologicznie

Filtry wody to skuteczny i łatwy sposób, by poprawić jakość wody kranowej w domu. Odpowiednio przefiltrowana kranówka zyska lepszy smak i zapach. Będzie bezpieczna dla Ciebie, a także domowych urządzeń. Dobre filtry zatrzymują bowiem szereg niepożądanych substancji takich jak chlor, rdza czy metale ciężkie, a ponadto znacznie redukują kamień.

Na rynku dostępne są popularne filtry do dzbanków, ekspresów, lodówek czy wydajne filtry przepływowe.

Ich popularność wynika nie tylko z dostrzeżenia wygód czy chęci oszczędzania, lecz także z troski o środowisko naturalne. Naszym celem jest dostarczanie wysokiej jakości filtrów kompatybilnych, które pozwolą filtrować w sposób ekologiczny.

 

 

Mniej plastikowych odpadów – jeden filtr zamiast 100 butelek

Twoje codzienne decyzje mają ogromny wpływ na naszą planetę. Wybierając filtrowaną wodę, możesz zrezygnować z wody w jednorazowych butelkach. Dzięki temu znacznie zredukujesz produkcję plastikowych odpadów i odciążysz środowisko naturalne.

Jeden filtr dzbankowy jest w stanie zastąpić nawet 100 butelek o pojemności 1,5 litra. Dzięki temu po 4 tygodniach możesz zmniejszyć ilość plastikowych odpadów – z 4 kilogramów na zaledwie 150 gramów. Właśnie tyle maksymalnie waży filtr do dzbanka.

 

 

Czy filtry wody są eko?

Filtry nie tylko pozwalają uniknąć całych kilogramów plastikowych śmieci, lecz same nadają się do recyklingu.

Aby je zutylizować, najpierw należy rozciąć lub otworzyć obudowę i wysypać mieszankę filtrującą. Składa się ona z naturalnych i biodegradowalnych składników: węgla aktywnego i żywicy jonowymiennej. Granulki możesz wyrzucić do pojemnika na bioodpady.

Obudowa filtra jest wykonana z tworzywa sztucznego, które może być ponownie przetworzone. Dlatego należy ja wyrzucić do pojemnika lub worka na plastikowe odpady w kolorze żółtym.

 

Mniej dwutlenku węgla trafia do atmosfery

Produkcja plastiku, a także jego utylizacja wiąże się ze zużyciem energii, często ze źródeł nieodnawialnych. Zarazem przyczynia się do emisji gazów cieplarnianych, w tym dwutlenku węgla. Ograniczenie zakupu plastikowych butelek pozwala w znacznym stopniu zredukować emisję CO2.

Wybierając filtry, znacznie mniejsza ilość tego szkodliwego gazu zostanie wypuszczona do atmosfery. W skali roku to nawet o tonę mniejsza emisja dla jednej osoby, która wypija 3 litry wody dziennie. To niezwykle istotny krok dla ochrony naszej planety.

 

Nie tylko ekologiczne, lecz także ekonomiczne rozwiązanie

Przedrostek „eko-” jest nam bliski nie tylko ze względu na ekologię. Filtry do wody są bowiem także ekonomicznym rozwiązaniem. Dzięki nim realnie oszczędzasz. Przede wszystkim dzięki zmniejszeniu wydatków na wodę pitną.

Wystarczy porównać koszt dostarczenia wody z kranu oraz wody butelkowanej. Kupując ją w sklepie, będziemy wydawać wielokrotnie więcej. Gdy uwzględnimy koszt filtra i jego comiesięczną wymianę, nadal możemy liczyć na znaczne oszczędności.

 

 

15 razy tańsza woda pitna

Woda to niezbywalne prawo człowieka, stąd też nie mówi się o cenie wody kranowej, tylko kosztach jej dostarczenia. Te koszty w Polsce  to średnio 1 grosz za litr wody. Taką wodę warto przefiltrować, chociażby przy pomocy filtra w dzbanku, aby usunąć niepożądane substancje. Uzdatniona w ten sposób może być wykorzystana do picia w czystej postaci, gotowania czy zaparzenia smacznej kawy lub herbaty.

Woda butelkowana, którą możesz kupić w każdym sklepie spożywczym kosztuje często około 1,20 za litr. Dzięki temu porównaniu możemy obliczyć, że woda kranowa będzie 120 razy tańsza. Jeśli chcesz ją przefiltrować, należy doliczyć koszt filtra do dzbanka, który wynosi około 9 złotych. Taki filtr wystarczy na całe 4 tygodnie.

 

Oszczędzaj 60 złotych każdego miesiąca

Jeśli pijesz 2 litry wody dziennie to w ciągu 4 tygodni wypijasz 56 litrów. Możesz zaopatrywać się w wodę ze sklepu lub filtrować ją na przykład przy pomocy dzbanka. Wybór wody butelkowanej wiąże się ze znacznie większym kosztem – około 70 zł dla jednej osoby. Natomiast przefiltrowana woda wraz z ceną filtra wyniesie Cię tylko 10 zł.  Tym samym w Twoim portfelu zostanie nawet 60 zł każdego miesiąca.

 

 

Więcej domowników to większe oszczędności – nawet 168,50 złotych co miesiąc

Co jeśli potrzebujesz większej ilości wody? To żaden problem – jeden wkład może przefiltrować nawet 150 litrów kranówki. Dzięki temu będzie dostarczał wodę pitną przez całe 4 tygodnie nawet dla dwóch dorosłych i dziecka (5,35 litra dziennie). W ten sposób wykorzystasz cały potencjał i wydajność filtra, a oszczędności wzrosną jeszcze bardziej.

Za 150 litrów wody butelkowanej zapłacisz około 180 zł. Ta sama ilość wody przefiltrowanej to wydatek w okolicach 11,50 zł. W ten sposób nawet 168,50 zł pozostanie na Twoim koncie na inne wydatki lub Twoje przyjemności.

 

Dłuższa żywotność domowych urządzeń

Zmniejszenie wydatków na wodę, to niejedyne oszczędności, jakie wiążą się z używaniem filtrów. Pozwalają one wydłużyć żywotność sprzętów, takich jak, chociażby ekspresy do kawy czy żelazka.

W jaki sposób filtry przyczyniają się do utrzymania dobrej kondycji urządzeń? Filtry wody przeznaczone do dzbanków czy chociażby ekspresów, skutecznie niwelują kamień. Dzięki temu urządzenia zyskują ochronę przez szkodliwym osadem.

Gdy woda jest twarda, wówczas wytrąca się z niej dużo mineralnego nalotu. Kamień może być przyczyną awarii i większego zużycia prądu. Dzięki stosowaniu filtrów unikniesz drogich serwisowych napraw. Sprzęty będą działały sprawnie przez dłuższy czas, więc rzadziej przyjdzie Ci je wymieniać. Poza tym zużyte urządzenia nie będą trafiały tak często do utylizacji. To istotne z punktu widzenia ekologii i dbałości o środowisko naturalne.

 

Zadbaj o planetę już dziś!

Niezależnie od tego, jaki rodzaj filtra wybierzesz, w każdym przypadku to krok w stronę ekologii. Nasze z pozoru małe kroki i drobne decyzje konsumpcyjne, mogą mieć w rezultacie ogromny wpływ na środowisko. Dlatego warto już dziś zacząć dbać o planetę. Z filtrami FilterLogic przyczyniasz się do ochrony natury, zyskujesz krystalicznie czystą wodę, a do tego oszczędzasz i dbasz o urządzenia domowe.