Nasza marka

Wieloletnie doświadczenie w branży filtracji

Specjalizujemy się w produkcji filtrów wody do domowego użytku, a także innych akcesoriów do ekspresów do kawy, lodówek czy zmywarek.

Marka powstała w Wielkiej Brytanii jako część firmy Pozzani Pure Water, która rozpoczęła działalność związaną z produkcją filtrów wody już w 1987 roku. Ponad 30 lat istnienia w branży czyni firmę jedną z bardziej doświadczonych na rynku.

W 2004 roku zrodził się pomysł stworzenia wysokiej jakości filtrów zamiennych pod szyldem FilterLogic. Celem była produkcja wkładów kompatybilnych, które będą mogły zastąpić oryginalne filtry, bez straty na jakości filtracji. W tamtym czasie konsumenci  dostrzegli brak alternatywy dla wielu oryginalnych filtrów. Dlatego postanowiliśmy zaoferować produkty kompatybilne, których jakość będzie tak samo dobra lub nawet lepsza od droższych odpowiedników.

Pierwszy filtr kompatybilny FilterLogic, który stworzyliśmy, spotkał się z dużym uznaniem konsumentów oraz znaczących marek z branży AGD. Model FL-293 z powodzeniem zastąpił oryginalny wkład do lodówki typu side-by-side marki Samsung.

Stopniowo poszerzaliśmy ofertę, wprowadzając kolejne modele filtrów do chłodziarko-zamrażarek, ekspresów do kawy czy dzbanków. Obecnie nasza oferta filtrów obejmuje dziesiątki różnych modeli, które pasują do większości dostępnych na rynku urządzeń.

 

 

Wysoka jakość filtracji na wyciągnięcie ręki

Nasi eksperci dbają o to, by filtry FilterLogic dostarczały perfekcyjnie czystą wodę. Od początku do końca projektujemy filtry i nadzorujemy cały proces, od szkicu, aż do końcowego efektu.

Kluczowe znaczenie ma odpowiednia budowa filtrów, użyte tworzywa oraz wysoka jakość zastosowanych substancji filtrujących.

Każdy filtr posiada niezbędne atesty i certyfikaty, dzięki czemu możesz być pewien, że ich działanie jest wydajne i bezpieczne. Obudowy są wykonane z tworzyw, które nie zawierają szkodliwego Bisfenolu A. Dlatego na opakowaniach znajdziesz certyfikat BPA Free.

Wzornictwo jest minimalistyczne, a budowa ergonomiczna, co zapewnia wygodę użytkowania. Dzięki temu otrzymujesz dokładnie to, czego potrzebujesz, by skutecznie i bezpiecznie przefiltrować wodę, niezależnie od modelu i marki urządzenia, jakie posiadasz. Nasze filtry gwarantują idealne dopasowanie do sprzętów AGD.

 

 

Filtry wody to dopiero początek

Filtry pozwalają dbać o codzienne nawodnienie, dostarczając świeżą i bezpieczną wodę, która jest niezbędna dla Twojego zdrowia. Ponadto po przefiltrowaniu woda zostaje zmiękczona, co pozwala zredukować kamień i ryzyko powstawania uciążliwego osadu. Dzięki temu chronisz domowe urządzenia.

Z czasem oprócz filtrów wdrożyliśmy inne produkty, które pozwalają zadbać o sprzęty takie jak lodówki, zmywarki czy ekspresy do kawy. Wśród nich znajdziesz pochłaniacze zapachu czy też odkamieniacze. Ponadto oferujemy akcesoria dla miłośników kawy, takie jak chociażby ręcznie robione szklanki termiczne czy profesjonalna mata do tampera, która zadowoli nawet najbardziej wymagających baristów.

 

 

Dlaczego FilterLogic jest zielony?

Zielony kolor, który możesz dostrzec w naszym logo i na produktach, znalazł się tam nie bez powodu. Nie tylko odróżnia nas od innych producentów, lecz także jest ściśle związany z miejscem, w którym zrodził się pomysł na stworzenie marki.

 

 

Firma powstała w Louth, w bezpośrednim sąsiedztwie rozległych zielonych terenów – Lincolnshire Wolds. Obszar o powierzchni 560 km2 jest otoczony specjalną ochroną ze względu na zachwycające naturalne krajobrazy.

Zielony to kolor przyrody, który symbolizuje dbałość o środowisko. Cieszymy się, że rośnie świadomość w tym zakresie, a nasze produkty mogą przyczynić się do ochrony natury. Nasze produkty tworzymy w myśl hasła Filtruj ekologicznie!

 

 

Niezależnie od tego, jaki rodzaj filtra z naszej oferty wybierzesz, w każdym przypadku to krok w stronę ekologii. Pozwalają one zredukować ilość produkowanych plastikowych odpadów oraz emisję dwutlenku węgla.

Twoje z pozoru małe kroki i drobne decyzje konsumpcyjne, mogą mieć w rezultacie ogromny wpływ na środowisko. Dlatego warto już dziś zacząć dbać o planetę. Z filtrami FilterLogic przyczyniasz się do ochrony natury, zyskujesz krystalicznie czystą wodę, a do tego oszczędzasz i dbasz o urządzenia domowe.

 

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Potrzebujesz porady, konsultacji? Czekamy na Twoje pytania, sugestie, pomagamy w kwestiach technicznych. Jeśli zastanawiasz się nad doborem odpowiedniego produktu, nasi specjaliści służą radą. Masz pytania dotyczące montażu czy użytkowania zakupionych filtrów lub innych artykułów? Jesteśmy dostępni pod numerem tel. +48 (56) 649 57 37, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00. By skontaktować się z nami, możesz skorzystać również z formularza kontaktowego lub napisać na biuro@filterlogic.pl.