FAQ

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące produktów Filter Logic. Jeśli jednak nie znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytanie napisz do nas bezpośrednio korzystając z naszego FORMULARZA KONTAKTOWEGO, a postaramy się  na nie odpowiedzieć najszybciej jak to będzie możliwe.

Do jakich pomp basenowych pasuje filtr SFL50-5-13HS?

Filtr pasuje do wszystkich pomp, w których zastosowano filtr Pleatco PWWL50L lub Darlly 40508. Jest kompatybilny z basenami i jacuzzi wielu producentów.

Na jak długo wystarcza filtr FilterLogic VFL-401?

Wkład FilterLogic działa wydajnie do 6 miesięcy. Może przefiltrować w tym czasie aż 7600 litrów wody.

Jak długo mogę przechowywać filtr wody FilterLogic FFL-156L?

Filtry do lodówek FilterLogic nie mają daty ważności. Mogą być przechowywane w warunkach domowych nawet kilka lat.

Filtr FFL-154L do lodówki LG™ – co ile wymieniać?

Wkład FilterLogic FFL-154L należy wymienić po 6 miesiącach lub po przefiltrowaniu 1135 litrów wody – w zależności od tego, co nastąpi pierwsze. Dzięki regularnej wymianie filtra utrzymasz optymalne efekty oczyszczania wody w lodówce.

Jak często należy odkamieniać ekspres?

Ekspres należy odkamieniać średnio co 2-4 miesiące, jednak ta częstotliwość zależy od kilku czynników. Jeśli używasz filtra do ekspresu, zmiękcza on wodę, a wówczas odkamienianie można przeprowadzać znacznie rzadziej.

Używaj odkamieniacza, gdy na wyświetlaczu ekspresu pojawi się odpowiedni komunikat. Częstotliwość wyświetlania komunikatu zależy między innymi od tego, jak wiele kaw zaparzamy oraz od twardości wody.

Czy filtry FilterLogic mają datę ważności?

Filtry bazujące na aktywnym węglu i żywicy jonowymiennej nie posiadają daty ważności i warunkach domowych możesz przechowywać je przez wiele lat.

Jakie certyfikaty i normy spełniają produkty FilterLogic?

Wszystkie produkty marki FilterLogic podlegają rygorystycznym badaniom dopuszczającym ich kontakt z żywnością lub wodą pitną. W zależności od potrzeb posiadają zgodność z normami Reg. 1935/2004, certyfikat TUV, certyfikat zgodności z NSF oraz rodzimy atest Państwowego Zakładu Higieny (PZH). 

Co ile należy wymieniać filtry wody FilterLogic?

Aby zawsze cieszyć się zdrową i skutecznie przefiltrowaną wodą należy systematycznie wymieniać filtr w urządzeniach AGD. W zależności od rodzaju filtra czas ten jest bardzo różny. Poniżej przedstawiamy informację, kiedy należy zmienić filtr w zależności od jego typu:

  • Filtr do dzbanka: co 30 dni lub 150 litrów przefiltrowanej wody*
  • Filtr do ekspresu ciśnieniowego: co 2 miesiące, co 50 litrów wody lub wg wskazania ekspresu
  • Filtr do lodówki: co 6 miesięcy lub wg wskazania lodówki

* co nastąpi pierwsze

Dlaczego nasze filtry są zielone?

Lubimy zielony kolor i chcemy się wyróżniać dla ciebie. Jeśli wyrzucisz opakowanie i nie będziesz pamiętał jak nazywał się nasz filtr wystarczy, że skontaktujesz się z dowolnym dystrybutorem, podasz producenta swojego ekspresu i zapytasz o zielone filtry, a on będzie już wiedział jak ci pomóc. To takie proste!

Szukaj filtrów z zielonym zamknięciem, jeśli szukasz dobrej jakości!

Gdzie mogę kupić produkty marki FilterLogic?

Codziennie staramy się poszerzać ilość miejsc i sklepów w jakich można dokonać zakupu produktów FilterLogic. Dostępne są one zarówno w sklepach stacjonarnych jak i profesjonalnych sklepach internetowych. Aby ułatwić dostęp do naszych produktów przygotowaliśmy skróconą listę miejsc polecanych przez nas. Znajdziesz ją w zakładce: PARTNERZY