FAQ

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące produktów Filter Logic. Jeśli jednak nie znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytanie napisz do nas bezpośrednio korzystając z naszego FORMULARZA KONTAKTOWEGO, a postaramy się  na nie odpowiedzieć najszybciej jak to będzie możliwe.

Co ile należy wymieniać filtry wody FilterLogic?

Aby zawsze cieszyć się zdrową i skutecznie przefiltrowaną wodą należy systematycznie wymieniać filtr w urządzeniach AGD. W zależności od rodzaju filtra czas ten jest bardzo różny. Poniżej przedstawiamy informację, kiedy należy zmienić filtr w zależności od jego typu:

  • Filtr do dzbanka: co 30 dni lub 150 litrów przefiltrowanej wody*
  • Filtr do ekspresu ciśnieniowego: co 2 miesiące, co 50 litrów wody lub wg wskazania ekspresu
  • Filtr do lodówki: co 6 miesięcy lub wg wskazania lodówki

* co nastąpi pierwsze

Jakie certyfikaty i normy spełniają produkty FilterLogic?

Wszystkie produkty marki FilterLogic podlegają rygorystycznym badaniom, dopuszczającym ich kontakt z żywnością lub wodą pitną. W zależności od potrzeb posiadają zgodność z normami Reg. 1935/2004, certyfikat TUV, certyfikat zgodności z NSF oraz rodzimy atest Państwowego Zakładu Higieny (PZH). Ponadto filtry mają certyfikat BPA FREE, co oznacz, że są wolne od bisfenolu A.

Czy filtry FilterLogic mają datę ważności?

Filtry bazujące na aktywnym węglu i żywicy jonowymiennej nie posiadają daty ważności i warunkach domowych możesz przechowywać je przez wiele lat.

Jak często należy odkamieniać ekspres?

Ekspres należy odkamieniać średnio co 2-4 miesiące, jednak ta częstotliwość zależy od kilku czynników. Jeśli używasz filtra do ekspresu, zmiękcza on wodę, a wówczas odkamienianie można przeprowadzać znacznie rzadziej.

Używaj odkamieniacza, gdy na wyświetlaczu ekspresu pojawi się odpowiedni komunikat. Częstotliwość wyświetlania komunikatu zależy między innymi od tego, jak wiele kaw zaparzamy oraz od twardości wody.

Dlaczego nasze filtry są zielone?

Zielony to kolor przyrody, który symbolizuje dbałość o środowisko. Cieszymy się, że rośnie świadomość w tym zakresie, a nasze produkty mogą przyczynić się do ochrony natury. Tworzymy w myśl hasła Filtruj ekologicznie!

Zielony nie tylko odróżnia nas od innych producentów, lecz także jest ściśle związany z miejscem, w którym zrodził się pomysł na stworzenie marki. Firma powstała w Louth, w bezpośrednim sąsiedztwie rozległych zielonych terenów – Lincolnshire Wolds. Obszar o powierzchni 560 km2 jest otoczony specjalną ochroną ze względu na zachwycające naturalne krajobrazy.

Co więcej, jeśli wyrzucisz opakowanie i nie będziesz pamiętać jak nazywał się nasz filtr do ekspresu, wystarczy, że skontaktujesz się z dowolnym dystrybutorem. Podaj producenta ekspresu i zapytaj o zielone filtry, a on z pewnością będzie wiedział jak Ci pomóc.

Gdzie mogę kupić filtry i inne produkty marki FilterLogic?

Codziennie staramy się poszerzać ilość miejsc i sklepów, w których możesz kupić produkty FilterLogic. Dostępne są one zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i profesjonalnych sklepach internetowych. Aby ułatwić dostęp do naszych produktów, przygotowaliśmy skróconą listę miejsc polecanych przez nas. Znajdziesz ją w zakładce: PARTNERZY