Jak przygotować ekspres automatyczny na Święta?

Jak przygotować ekspres automatyczny na Święta?

 

 

Święta to dla wielu okazja do spędzenia czasu w gronie najbliższych. Wspólne chwile z pewnością umilą pyszne kawy przygotowane w ekspresie. Subtelny zapach latte macchiato czy też intensywny aromat espresso to idealne dopełnienie świątecznego klimatu.

Aby cieszyć się doskonałym smakiem kawy, warto zadbać o urządzenie zaparzające. Każdy ekspres ciśnieniowy wymaga regularnej konserwacji, nie tylko od święta. Jednak w tym okresie sprzęty są eksploatowane szczególnie intensywnie. Dlatego zwłaszcza wtedy wymagają odpowiedniego przygotowania.

Dzięki temu ekspres będzie wydajnie zaparzał kolejne, pyszne kawy. Możesz być pewien, że świątecznej atmosfery nie przerwie nieoczekiwana awaria. Naprawy serwisowe są nie tylko kosztowne, lecz w okresie świątecznym także trudno dostępne lub całkowicie nieosiągalne.

Co zrobić, by ekspres był w pełni gotowy do wytężonej pracy i nie ugiął się pod ciężarem kolejnych świątecznych kaw?

Poniżej opisaliśmy kilka niezbędnych czynności konserwacyjnych, które pomogą zapewnić wydajne działanie sprzętu przez długi czas. Pamiętaj, że tylko optymalna praca ekspresu do kawy pozwala wydobyć pełnię smaku i aromatu zaparzanych ziaren.

 

Wymień filtr wody w ekspresie

Warto mieć na uwadze, że każdy filtr do ekspresu ma określoną wydajność, dlatego należy go regularnie wymieniać. W zależności od modelu trzeba zastąpić go nowym po zaparzeniu od 250 do 600 filiżanek kawy. Inną zasadą jest kierowanie się określonym przez producenta czasem. Filtry działają wydajnie od jednego do trzech miesięcy.

Skuteczny filtr do ekspresu wyłapuje niepożądane substancje znajdujące się w wodzie, w tym kamień. Po przefiltrowaniu i zmiękczeniu wody Twoje urządzenie zyska ochronę przed kamiennym osadem.

 

 

Jakość wody wpływa na smak kawy

Dzięki regularnej wymianie filtra, utrzymasz optymalne parametry wody. Szczególnie istotna jest jej twardość, ponieważ zbyt twarda woda blokuje aromat kawy nawet, gdy używasz najlepszych ziaren.

Producenci ekspresów oferują oryginalne filtry przeznaczone specjalnie do ich urządzeń. Niezawodną alternatywą są atestowane produkty FilterLogic. Filtry kompatybilne pasują do wszystkich ekspresów renomowanych producentów.

W naszej ofercie znajdziesz wkłady do ekspresów takich marek jak: Saeco, DeLonghi, Bosch, Siemens, Jura, Nivona czy Krups.

Jeśli zależy Ci na bezpiecznej i skutecznej filtracji w atrakcyjnej cenie, to nasze filtry są właśnie dla Ciebie.

 

Pozbądź się kamienia

Filtry wody redukują powstawanie kamiennego osadu. Dzięki temu rzadziej będzie konieczne odkamienianie. Woda nie zostanie jednak pozbawiona całkowicie minerałów. Pewna ich ilość jest korzystna dla smaku kawy oraz dla organizmu człowieka. Dlatego woda nie może być zbyt miękka.

Z czasem w ekspresie może nagromadzić się biały nalot w trudno dostępnych lub niewidocznych miejscach. By do tego nie doprowadzić, wystarczy użyć profesjonalnego odkamieniacza, który skutecznie usunie cały osad.

Jednym z takich produktów jest uniwersalny płyn odkamieniający FilterLogic CFL-695. Może być stosowany w urządzeniach każdej marki. Cykliczne używanie odkamieniacza do ekspresu przekłada się na optymalną i energooszczędną pracę sprzętu.

 

 

Usuń oleisty osad po kawie

Równie istotnym krokiem jest czyszczenie wnętrza urządzenia z oleistych pozostałości po kawie. Sam odkamieniacz ekspresu ma za zadanie usunąć mineralny osad. Natomiast tabletki lub płyny czyszczące dokładnie czyszczą ekspres z oleistych resztek kawy. Te pozostałości gromadzą się za każdym razem, gdy urządzenie mieli i zaparza ziarna.

Pozbycie się śladów kawy oraz pleśniejących resztek pozwoli ochronić przed nimi nasz organizm, ponieważ nie trafią do filiżanki. Regularne czyszczenie bloku zaparzającego jest niezbędne dla utrzymania higienicznej czystości urządzenia. Ekspres będzie działał bez zarzutu i sprawnie zaparzał kolejne aromatyczne napoje dla Ciebie i Twoich bliskich.

 

Wyczyść dyszę i cały system mleka

Lekkie białe kawy ze spienionym mlekiem to dobry wybór, jeśli chcesz dłużej delektować się smakiem pobudzającego napoju. Okres świąteczny jest ku temu świetną okazją.

Pamiętaj, że tylko czysty i sprawny system mleka w ekspresie pozwoli osiągnąć idealną, kremową piankę. W związku z tym warto stosować specjalny płyn czyszczący do dyszy spieniającej mleko jak np. FilterLogic CFL-630.
 

Profesjonalny preparat dokładnie rozpuszcza i wypłukuje resztki mleka oraz tłuste osady. Zapobiega pleśnieniu pozostałości i powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

Płyn jest niezbędny do utrzymania higienicznej czystości dyszy, pojemnika i wężyków. Zapewnia także swobodny przepływ mleka i nieskazitelny smak mlecznej pianki. Dzięki temu Twoje cappuccino czy subtelne latte macchiato będą jeszcze smaczniejsze.

 

 

Nie tylko na święta…

Stosując się do wymienionych wskazówek, możesz w kilku krokach kompleksowo przygotować ekspres ciśnieniowy na święta.

Warto cyklicznie czyścić, odkamieniać i konserwować poszczególne sekcje ekspresu oraz wymieniać filtry wody. Wszystkie te czynności mają wpływ nie tylko na utrzymanie higienicznej czystości, ale także na optymalne działanie urządzenia przez dłuższy czas.

Tak przygotowany ekspres będzie działał płynnie i bezawaryjnie, a Ty unikniesz drogich napraw serwisowych. Przede wszystkim jednak ekspres zaparzy przepyszną kawę, którą możesz delektować się w gronie najbliższych i to w dowolnych ilościach.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące konserwacji Twojego ekspresu, zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści służą radą. Napisz na biuro@filterlogic.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego.