CFL-801B

Do jakich ekspresów pasuje filtr FilterLogic CFL-801B?

Filtr FilterLogic CFL-801B jest kompatybilny z wszystkim ekspresami marki Jura, w których zastosowano filtry Jura White 60209.

Jeśli nie masz pewności, czy filtr typu White pasuje do Twojego urządzenia, sprawdź:

1. Czy klapka mocująca filtr w zbiorniku jest koloru białego czy niebieskiego. Jeżeli zamknięcie zbiornika jest białe, oznacza, to, że filtr FilterLogic CFL-801B jest dla Ciebie. Gdy jest niebieskie, wówczas potrzebujesz innego typu filtra (Blue).

2. Czy miejsce zamocowania ma okrągły czy sześciokątny kształt? Jeśli mocowanie jest okrągłe, to śmiało możesz dokonać zakupu. Jeśli kształt złącza jest sześciokątny to poszukujesz innego modelu filtra (Jura Blue).

Jak długo mogę przechowywać filtr CFL-801B?

Wielu dystrybutorów oferuje zestawy filtrów w korzystniejszej cenie. Możesz bez obaw kupić większy zapas, bo filtry do ekspresu FilterLogic nie mają daty ważności. Mogą być przechowywane w warunkach domowych przez wiele lat.

Jak poprawnie zainstalować filtr CFL-801B?

Instalacja filtrów CFL-801B jest niezwykle prosta i sprowadza się do kilku poniższych kroków:

  1. Wyjmij stary filtr ze zbiornika wody.
  2. Odpakuj nowy filtr wody Filter Logic.
  3. Zamontuj nowy filtr do zbiornika i umieść zbiornik w ekspresie.
  4. Zainstaluj nowy filtr poprzez wybranie odpowiedniej opcji w ustawieniach ekspresu. Jest to niezbędne w celu odpowietrzenia filtra. Jest to niezbędne do poprawnego działania wkładu filtrującego*
  5. Ciesz się doskonałą kawą.

*jeśli po instalacji filtr nie zostanie odpowietrzony, wyjmij go ze zbiornika i umieść w czystej misce z zimną wodą na około 10-15 minut i po tym czasie ponownie zainstaluj w ekspresie zgodnie z powyższą procedurą.

W każdym pudełku znajdziesz także szczegółową obrazkową instrukcję montażu.