Filtry wody do dzbanków - wkłady kompatybilne

Filtr wody – najważniejszy element dzbanka filtrującego

Dzbanki filtrujące na dobre zagościły w wielu domach i wciąż zyskują swoich zwolenników. Dzięki nim możesz uzdatnić wodę kranową, której jakość jest niekiedy niezadowalająca. Po przefiltrowaniu będzie zdrowsza, smaczniejsza, a także bezpieczniejsza dla domowych sprzętów, takich jak, chociażby czajnik czy ekspres.

To oczywiście niejedyne powody do używania tego rodzaju urządzeń. Ogromne znaczenie ma rosnąca świadomość dotycząca ochrony środowiska i redukcji plastikowych odpadów, a także przywiązanie do zdrowego stylu życia.

Aby dzbanek filtrujący spełniał swoje zadanie, potrzebny jest oczywiście odpowiedni filtr. To od niego zależy jak skuteczne i wydajne będzie oczyszczanie. Aby utrzymać optymalne efekty filtracji, należy również pamiętać o regularnej wymianie wkładów w dzbanku.

 

 

Jak działa filtr w dzbanku?

Dobry wkład do dzbanka to taki, który skutecznie filtruje wodę, czyli wyłapuje z niej to, co zbędne lub szkodliwe. Do takich zanieczyszczeń z pewnością możemy zaliczyć nadmiar chloru, który wpływa niekorzystnie na smak i zapach wody. Niepożądane i niezdrowe są zabrudzenia z rur wodociągowych, takie jak rdza i piasek. Nasze filtry zatrzymują te substancje, a do tego redukują metale ciężkie, a także kamień. W efekcie otrzymujesz czystą i zdrową wodę w Twoim domu.

Filtr powinien być także bezpieczny, dlatego jego skład jest tak istotny. Wkłady do dzbanków FilterLogic zawierają najbardziej efektywną mieszankę filtrującą – z naturalnego węgla i żywicy jonowymiennej. Substancje te są nie tylko skuteczna, lecz także w pełni bezpieczna.

Niemniej ważny jest materiał, z którego wykonana jest obudowa filtra. Do jej produkcji wykorzystujemy tworzywo, które nie zawiera szkodliwego bisfenolu A. Wszystkie filtry są atestowane. Posiadają certyfikat Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego i Państwowego Zakładu Higieny.

Dlaczego to jest eko?

Nasze produkty tworzymy w myśl hasła Filtruj ekoLogicznie. Filtry do dzbanków pomagają zredukować produkcję plastikowych odpadów i tym samym chronić naszą planetę. Gdy korzystasz z wody przede wszystkim w plastikowych butelkach, nietrudno wyprodukować kilkanaście kilogramów odpadów w ciągu roku. Możemy to jednak zmienić w łatwy sposób i zmniejszyć tę ilość od kilku do nawet kilkudziesięciu razy. Jeden filtr do dzbanka pozwoli Ci oczyścić aż 150 litrów wody. To tyle samo co 300 półlitrowych butelek, które dzięki Tobie nie trafią na wysypisko.

 

 

To także ekonomiczne rozwiązanie

Dużą zaletą stosowania filtrów w dzbanku jest oszczędność. Woda kranowa jest nawet kilkaset razy tańsza od tej sprzedawanej w sklepie. Filtr sprawi, że jej jakość znacznie się polepszy. Po przefiltrowaniu najczęściej jest na tyle smaczna i zdrowa, że może stanowić źródło codziennego nawodnienia dla Ciebie i rodziny. Nadaje się wówczas do bezpośredniego spożycia, zaparzenia kawy, herbaty, a nawet ugotowania pysznych posiłków.

Twoje domowe sprzęty domowe również podziękują Ci za używanie przefiltrowanej wody. Zawiera ona mniej kamienia, który może osadzać się w ekspresie czy wewnątrz czajnika. Mniej wapiennego osadu to dłuższa żywotność urządzeń i optymalne działanie, bez zużywania nadmiaru prądu.

 

 

Oryginał, zamiennik czy FilterLogic? Dobierz filtr kompatybilny z Twoim dzbankiem

Alternatywą dla oryginalnych filtrów producentów dzbanków są tak zwane zamienniki. FilterLogic to  nowa jakość wkładów, które pasują do większości dzbanków dostępnych na rynku, takich marek jak Brita, Dafi czy Aquaphor. Cechuje je wysoka wydajność i efektywność przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.

Pomimo mnogości filtrów na rynku, można wyróżnić kilka głównych i uniwersalnych typów. Jeśli na przykład jesteś posiadaczem dzbanka Dafi i do tej pory używałeś filtra Unimax lub Maxtra+ firmy Brita, możesz je z powodzeniem zastąpić wkładem FilterLogic FL-402E, który równie efektywnie przefiltruje wodę kranową. Odpowiednikiem filtrów typu Classic będzie z kolei model FL-601.